ZČU > Courseware > Předměty po fakultách > Fakulta aplikovaných věd > KIV > UPG > O předmětu
Hlavička předmětu (C001) Nápověda

KIV/UPG

Úvod do počítačové grafiky

Garanti: Doc. Ing. Josef Kohout, Ph.D.

0
Text (C021) Nápověda

Vítejte!

Předmět je zaměřen na ty znalosti a dovednosti z oblasti počítačové grafiky a vizualizace dat, které by měl mít každý absolvent bakalářského informatického studia, aby dokázal navrhnout a realizovat vhodným způsobem vizualizaci konkrétní informace z oblasti svého zaměření, a to včetně možnosti jednoduché interakce, a dokázal uložit výslednou vizualizaci do obrazového souboru nebo videa, přičemž vybere vhodné technické parametrů pro uložení grafického výstupu.

Důraz je kladen především na běžně používanou 2D grafiku a běžně používanou vizualizaci informace a dat. Studenti se seznámí s teorií počítačové grafiky v takové míře, aby byli schopni používat dostupné knihovny a prostředky pro programátorskou práci s grafikou a chápat jejich dokumentaci. Principy si studenti ověří na typických programových nástrojích pro grafiku a vizualizaci; absolventi předmětu by neměli mít potíže s následným používáním jiných nástrojů, protože základní principy v nich bývají stejné.

Názory studentů

  • Předmět UPG je velmi zajímavý, přednášky jsou přínosné, podané zábavnou formou, cvičení srozumitelné (alespoň u pana Váši, nevím jak jinde), SP za mě v pořádku, když se člověk do učiva trochu ponoří, tak ho začne i trochu bavit :-D
  • Předmět bych pokládal za jeden z nejpřínosnějších, které v prvním ročníku na informatice jsou. Přednášky byly věcné a dobře připravené, stejně bych hodnotil cvičení. U cvičení je určitě výhodou, když se student připraví předem na danou problemtiku, což díky podkladům na courseware není problém. 
  • Semestrální práce byla velmi náročná, měla jsem mnohokrát chuť ji úplně vzdát. Zkoušku už bylo oproti zápočtu velmi jednoduché s trochou přípravy složit. Přednášky byly zábavné, zajímavé. 
  • Celá semestrální práce na jednu stranu není tak obtížná, ale pro někoho kdo se s Javou setkal v PPA1 poprvé to je poměrně těžké. A to mluvím, o absolvování předmětu, aby jste měli šanci dostat z předmětu dobrou známku, tak jsou nároky na studenta opravdu někde jinde.

Studentům je doporučeno, aby se podívali na statistiky.

Poslední změna: 06.02.2019
 
Aktuality (C012) Nápověda
Aktuality
Aktualizováno pro rok 2018/2019 06.06.2019, 13:57

Obsah stránek byl aktualizován pro LS 2018/2019. Případné nesrovnalosti hlašte přednášejícímu.

Vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší samostatnou práci v roce 2018/2019 27.05.2019, 09:21

Na poslední přednášce (20.5.2019) proběhlo veřejné vyhlášení vítězů letošní soutěže o nejlepší samostatnou práci. Ceny pro vítěze dodaly firmy zabývající se tvorbou softwarových řešení pro vizualizací dat a informací. Šest studentů, jejichž práce odborná porota shledala nejlepšími, si rozebralo hodnotné ceny (tablet, čtečka, počítačové hry, knihy) věnované společnostmi Aimtec, Iconics, PDM Technology Europe a Bohemia Interactive. 

Detailní informace jsou dostupné přihlášeným uživatelům na stránce soutěže (sekce samostatná práce).

Vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší samostatnou práci v roce 2017/2018 10.01.2019, 16:28

Na poslední přednášce (14.5.2018) proběhlo veřejné vyhlášení vítězů letošní soutěže o nejlepší samostatnou práci. Ceny pro vítěze dodaly firmy zabývající se tvorbou softwarových řešení pro vizualizací dat a informací. Pět studentů, jejichž práce odborná porota shledala nejlepšími, si rozebralo brýle pro virtuální realitu, věnované společností Aimtec, přenosný 500 GB SSD disk, věnovaný společností Iconics, finanční vouchery na 3000 a 2000 Kč od PDM Technology Europe a počítačovou hru Arma III od Bohemia Interactive. 

Detailní informace jsou dostupné přihlášeným uživatelům na stránce soutěže (sekce samostatná práce).

[RSS]
Vizitka učitele (C016) Nápověda
Spacer...
foto
Fakulta aplikovaných věd
Nové technologie pro informační společnost
Doc. Ing.
Josef Kohout
Ph.D.
Email pouze pro přihlášené!
Místnost: UN338
Telefon: 2495

Editační režim portletu... <<< Zpět

Konzultační hodiny

Týden Den Od Do Místnost, poznámky
Každý Pondělí 13:00 14:00 UN338
Každý Úterý 7:00 8:00 UN338
Informace o předmětu (C003) Nápověda

Předmět - základní informace

Stručné informace KIV/UPG, Úvod do počítačové grafiky
Výuka Zimní semestr , Letní semestr , Přednáška 3 [HOD/TYD] Cvičení 2 [HOD/TYD]
Zakončení Zkouška, 5 kreditů,
Předmět nemá podmiňující ani vyloučené ani informativně doporučené předměty...
Předmět – anotace (C004) Nápověda

Předmět - cíle KIV/UPG - IS/STAG

Cílem předmětu je poskytnutí takových znalostí a dovedností z oblasti počítačové grafiky a multimédií, aby si absolvent dokázal poradit s přípravou jednoduchého grafického výstupu v oblasti svého zaměření, a to používáním existujícího programového vybavení a knihoven. Pro studenty, kteří se zajímají o metody počítačové grafiky a multimédií (zejména s ohledem na programování grafických knihoven a složitějších grafických aplikací), jsou určeny specializační předměty KIV/ZPG, KIV/MHS, KIV/KPG a KIV/GSVD.