ZČU > Courseware > Předměty po fakultách > Fakulta aplikovaných věd > KIV > ZEP > O předmětu
Hlavička předmětu (C001) Nápověda

KIV/ZEP

Text (C021) Nápověda

Vítejte!

Napsali jste program a pak zjistili, že běží jako šnek? Nebo po chvilce počítání se rozsvítila červená kontrolka disku, protože váš OS začal swapovat o 106?  Přemýšlíte, jak je možné, že vám počítač poskytl výsledek odlišný od skutečného, ačkoliv program je zcela jistě správný? Chcete se naučit, jak z vašeho šneka udělat želvu nebo jak s optimálním využítím SW a HW dosáhnout třeba i stonásobného urychlení? Zajímá vás, jak optimalizovat váš kód, aby lépe pracoval s pamětí? Toužíte po tipech a tricích vedoucích k přesnějším výpočtům? 
 
Pak jste tu správně! V rámci tohoto předmětu se seznámíte s problémy, které se často vyskytují u současného software, jako jsou: neefektivní využití výpočetního výkonu, přílišné paměťové nároky nebo nestabilní výpočet, a získáte základní znalosti, jak navrhovat kód tak, aby se těmto problémům předešlo. Získáte také praktické zkušenosti návrhu různých algoritmů jak z množiny ACM příkladů tak odjinud.
 
Předmět je doporučen jako výběrový pro nadané studenty prvního ročníku. Protože však mnozí studenti, kteří přicházejí nově na FAV, se o jeho existenci dozví až v průběhu ZS nebo na začátku, je možné tento předmět absolvovat (na rozdíl od většiny jiných) bez zapsání předem. Jednoduše přijďte na přednášku (ideálně po domluvě s přednášejícím), splňte požadavky pro získání zápočtu, složte úspěšně zkoušku a teprve poté si předmět zapište do následujícího akademického roku. My vám obratem zápočet a zkoušku zapíšeme.
 

Názory studentů

"Nevím, proč je to C. Zatím daleko nejužitečnější předmět :)"

"Předmět byl velice zajímavý, oceňuji ukázky jak algoritmy a triky využít v praxi. K atraktivitě předmětu také přispěla malá skupina studentů se skutečným zájmem."

"Předmět považuji za velmi užitečný a to jak v rámci dalšího studia tak v reálné praxi. Jediné co bych vytkl je zkouška. Osobně se domnívám že náročnost samostatné práce byla poněkud vyšší než u ostatních předmětů a na zkoušku se nedalo ani pořádně připravit. Samostatné práce byly naprosto dostačující pro pochopení a procvičení dané problematiky. Je třeba říci že tento předmět rozhodně patřil k těm náročnějším a že označení výběrový předmět pro nadané studenty je rozhodně odpovídající."

Poslední změna: 06.02.2019
 
Aktuality (C012) Nápověda
Aktuality
Změny v předmětu pro rok 2018/2019 06.02.2019, 17:20

Na základě výsledků studentské ankety provedené v ak. roce 2017/2018 dochází ke změnám:

  • Je zařazeno praktické procvičování algoritmizace, aby studenti měli nácvik na řešení teoretických sad příkladů
  • Přehled probíraných témat je přeházen tak, aby studenti měli na vypracování sad příkladů vždy více než týden a současně došlo k minimalizaci předbíhání oproti KIV/PPA2
Aktualizace stránek 05.02.2019, 15:34

Stránky byly aktualizovány pro LS akademického roku 2018/2019. Případné nesrovnalosti nahlašte přednášejícímu. Děkuji.

[RSS]
Vizitka učitele (C016) Nápověda
Spacer...
foto
Fakulta aplikovaných věd
Nové technologie pro informační společnost
Doc. Ing.
Josef Kohout
Ph.D.
Email pouze pro přihlášené!
Místnost: UN338
Telefon: 2495

Editační režim portletu... <<< Zpět

Konzultační hodiny

Týden Den Od Do Místnost, poznámky
Každý Pondělí 13:00 14:00 UN338
Každý Úterý 7:00 8:00 UN338
Informace o předmětu (C003) Nápověda

Předmět - základní informace

Stručné informace KIV/ZEP, Základy efektivního programování
Výuka Zimní semestr , Letní semestr , Přednáška 2 [HOD/TYD]
Zakončení Zkouška, 3 kreditů,
Předměty informativně doporučené KIV/PPA1  (Počítače a programování 1)
Předmět nemá podmiňující ani vyloučené předměty...
Předmět – anotace (C004) Nápověda

Předmět - cíle KIV/ZEP - IS/STAG

Prohloubení znalostí metod pro návrh efektivních a robustních algoritmů. Předmět doplňuje stávající předměty bakalářského studia KIV/PPA1, KIV/PPA2, KIV/PT, KIV/PRO.