ZČU > Courseware > Předměty po fakultách > Fakulta aplikovaných věd > KIV > ZEP > O předmětu
Course header (C001) Help

KIV/ZEP

Text (C021) Help

Napsali jste program a pak zjistili, že běží jako šnek? Nebo po chvilce počítání se rozsvítila červená kontrolka disku, protože váš OS začal swapovat o 106?  Přemýšlíte, jak je možné, že vám počítač poskytl výsledek odlišný od skutečného, ačkoliv program je zcela jistě správný? Chcete se naučit, jak z vašeho šneka udělat želvu nebo jak s optimálním využítím SW a HW dosáhnout třeba i stonásobného urychlení? Zajímá vás, jak optimalizovat váš kód, aby lépe pracoval s pamětí? Toužíte po tipech a tricích vedoucích k přesnějším výpočtům? 
 
Pak jste tu správně! V rámci tohoto předmětu se seznámíte s problémy, které se často vyskytují u současného software, jako jsou: neefektivní využití výpočetního výkonu, přílišné paměťové nároky nebo nestabilní výpočet, a získáte základní znalosti, jak navrhovat kód tak, aby se těmto problémům předešlo. Získáte také praktické zkušenosti návrhu různých algoritmů jak z množiny ACM příkladů tak odjinud.
 
Předmět je doporučen jako výběrový pro nadané studenty prvního ročníku. Protože však mnozí studenti, kteří přicházejí nově na FAV, se o jeho existenci dozví až v průběhu ZS nebo na začátku, je možné tento předmět absolvovat (na rozdíl od většiny jiných) bez zapsání předem. Jednoduše přijďte na přednášku (ideálně po domluvě s přednášejícím), splňte požadavky pro získání zápočtu, složte úspěšně zkoušku a teprve poté si předmět zapište do následujícího akademického roku. My vám obratem zápočet a zkoušku zapíšeme.
Last updated: 28.01.2011
 
News (C012) Help
News
No news entered at the moment
[RSS]
Teacher info (C016) Help
Spacer...
foto
Faculty of Applied Sciences
Nové technologie pro informační společnost
Doc. Ing.
Josef Kohout
Ph.D.
Email only for registered users!
Room: UN338
Phone: 2495

Portlet edit mode... <<< Back

Consultation hours

Week Day from To Room, notes
Každý Pondělí 13:00 14:00 UN338
Každý Úterý 07:00 08:00 UN338
Course basic info (C003) Help

Information about course

Brief information KIV/ZEP, Basics of effective programming
Teaching Winter semester , Summer semester , Lecture 2 [Hours/Week]
Completion Exam, 3 credits,
Informally recommended courses KIV/PPA1  (Computers and Programming 1)
Course has neither prerequisite nor preclusive courses...
Course - annotation (C004) Help

Course annotation KIV/ZEP -IS/STAG

Students should master the basic principles used in the design of effective and robust algorithms. The course completes the set of the following existing courses of bachelor study: KIV/PPA1, KIV/PPA2, KIV/PT, KIV/PRO.